Služby rekonstrukce střech 01-1280x700

PZ Trading s.r.o.

Provádíme rekonstrukce všech typů střech

Firma PZ Trading s.r.o. provádí veškeré práce související s opravami a rekonstrukcemi všech typů střech a střešních krytin. Na tyto práce máme živnostenská oprávnění – klempířství, pokrývačství, izolatérství, zednictví, stavební práce ve výškách pomocí horolezecké techniky.

Služby rekonstrukce střech-400x520

Jak na rekonstrukci střechy

Chystáte se na rekonstrukci střechy a nevíte, co vás čeká a kde začít? Poradíme Vám.

Pravidla výměny střešní krytiny

Většina starších střech v ČR má tradiční pálenou tašku, tudíž výměna má i svoji logiku.
Čištění střechy a impregnace
Díky moderním technologiím jsme schopni vaši střechu vyčistit od mechů a naimpregnovat.
Postup při rekonstrukci střechy

Pokud cítíte, že se čas oprav a rekonstrukcí přiblížil, je ze všeho nejdůležitější přistoupit k tomuto úkolu s pečlivostí a odborně. Platí, že když se vám podaří rekonstrukci zvládnout na patřičné úrovni, máte klid na dalších několik desítek let.

Bude stačit naši střechu opravit, nebo přišel čas na její kompletní výměnu? To je jedna z otázek, kterou si čas od času pokládají majitelé starších domů. Ve většině případů si uvědomují, že dobrý stav střechy, včetně kvality střešní krytiny a izolace, jsou rozhodující pro ochranu interiéru před povětrnostními vlivy – třeba před tím, aby do domu během letních bouřek či zimních fujavic nezatékalo. Funkční střešní plášť je rovněž důležitou prevencí možného poškození střešní konstrukce.

Prvním krokem před zahájením renovace střechy je důkladné posouzení stavu stávající střechy. Je nutné zjistit, zda je možné provést pouze opravy, nebo je nezbytná výměna střešního pláště, případně i oprava konstrukce krovu. Pokud si nejste zcela jistí, doporučujeme poradit se s odborníky – s pokrývači, případně i se statikem. Získáte nezkreslené informace o stavu střechy a můžete udělat kvalifikované rozhodnutí o dalším postupu.

Víme, že české ručičky jsou skutečně zlaté. A víme o řadě oprav a rekonstrukcí, které se povedly i svépomocí. Ale dlouhodobé zkušenosti ukazují, že střecha je přesně ten typ stavby, kdy je velmi dobré využít pomoc specialisty, tedy kvalitní firmy či zkušeného řemeslníka s dobrými referencemi.

Chystáte se na rekonstrukci střechy a nevíte, co vás čeká a kde začít? Určitě byste nejprve měli rozmyslet, v jakém okamžiku se do rekonstrukce střechy pustit. Většinou o renovaci uvažujeme v souvislosti řešením využití půdního prostoru se zateplením objektu. Jedná se investici, která se vrací v současných rychle rostoucích cenách energií velmi rychle. Investice do nemovitosti, řešení nových nároků na bydlení a zároveň zhodnocení svého majetku je současným trendem nejen v ČR, ale v celé Evropě. O rekonstrukcí střechy tak uvažujte i jako o zhodnocení ceny nemovitosti. Kromě samotné střechy uvažujte také o instalaci solárního systému, který hodnotu domu ještě dále zvýší a vám pomůže snížit náklady na provoz domácnosti.

Většina starších střech v ČR má tradiční pálenou tašku, tudíž výměna má i svoji logiku. Při dnešním výběru typů a barev pálených tašek je možné střechu pojmout jak klasickým způsobem s tradičním designem a režnou – cihlovou barvou, tak i s velmi odvážnýma moderním designem. Nejvýhodnější typ tašek pro rekonstrukce střech jsou tzv. posuvné tašky. Ty vynikají jednoduchostí pokládky, tudíž i její rychlostí. Střešní tašky tak není nutné tzv. zkracovat při nepřesné délce krokví, což u starších domů, stavěných svépomocí, či historických objektů bývá pravidlem.

Díky moderním technologiím a mnohaletému vývoji jsme schopni vaši střechu vyčistit od mechů a lišejníků, naimpregnovat ji bezbarvým silikonovým lakem nebo provést nástřik špičkových dvousložkových polyuretanových barev tak, že je téměř k nerozeznání od nové krytiny. Navíc ji tím ochráníme a výrazně prodloužíme její životnost. Součástí našich prací na střechách jsou i opravy nejrůznějšího zatékání a drobné výměny prasklých tašek, šablon či hřebenáčů. Všechny tyto práce provádíme jak na chatách, chalupách a rodinných domech na vesnicích, tak i na vilách, bytových či panelových a činžovních domech v rušných ulicích měst.