Český výrobce a tvůrce stavebních hmot

Nabízíme k prodeji produkty společnosti Den Braven Sealants jenž je již téměř 40 let předním světovým dodavatelem systémových řešení stavební chemie a technických aerosolů nejvyšší kvality. Našim zákazníkům nabízíme nejen širokou škálu skladem dostupných výrobků, ale také přístup k nejmodernějším typům výrobků a progresivním materiálům, rozsáhlému poradenství a kvalitní logistice. Ve vlastním testovacím středisku pro Vás vyvíjí a prověřují spolehlivost jejich značkových výrobků. Pečlivě prověřují nově vyvinuté produkty Den Braven i upravené verze stávajících výrobků a rovněž provádí srovnávací testy. Špičková kvalita je pro ně samozřejmostí. Neustále zdokonalují vstupní, mezioperační a výstupní kontrolu. Důsledně dodržují veškeré technické, ekologické a hygienické normy platné pro Evropskou unii.

Vysokopevnostní lepidla MAMUT GLUE. Jedná se o speciální modifikaci MS polymerů, které jsou extrémně přilnavé, pružné a vydrží výjimečně dlouho. MS polymery pocházejí z Japonska, kde úspěšně chránily budovy před následky ničivých zemětřesení. Postupně jsou ale zdokonalovány a získávají víc a víc využití ve stavebnictví a průmyslu. Jednoduše řečeno MS polymer je modifikovaný silikon, který kombinuje vlastnosti silikonu a polyuretanu. Díky kombinaci jejich silných stránek a eliminaci těch slabých, získává unikátní vlastnosti. MS polymer byl vyvinut, aby překonal slabosti silikonu a polyuretanu a zužitkoval jejich silné stránky. MS polymery MAMUT GLUE jsou odolnější proti UV záření, déle si udrží požadované vlastnosti, jsou bez bublin, lepí na vlhký podklad, nebarví a nemastí okolí a jsou přetíratelné barvou na vodní bázi. Lepidla MAMUT GLUE na špici už celé věky!

Chemické kotvy DEBBEX na bázi vinylesterových a polyesterových pryskyřic jsou ideální pro aplikace s vysokým zatížením. Jedná se o profesionální dvousložkový materiál, který vytvrzuje chemickou reakcí. K úplnému vytvrzení dojde v řádu minut až hodin, v závislosti na teplotě či suchém/zatopeném otvoru. Chemické kotvy lze aplikovat uvnitř i venku 365 dní v roce, stačí jen správně vybrat. Používá se všude tam, kde jiné typy mechanického kotvení mohou selhávat a jedná se o rychlejší, pohodlnější a efektivnější aplikaci. Jde o techniku upevňování závitových tyčí, betonářské ocele, patek zábradlí, regálů, TV držáků, uchycování sanitárních nebo sportovních zařízení, lešení, mříží, sloupků, plotů, kabelových žlabů, potrubí, madel, markýz, vrat, žebřin, kuchyňských linek, apod. do všech stavebních materiálů.

Lepidlo je jedním z hlavních stavebních prvků pro pevné a trvalé spojení materiálů při stavbě či rekonstrukci. Lepidla dělíme podle jejich složení na disperzní a polyuretanová lepidla. Nebo podle jejich použití – lepidla na podlahy či speciální lepidla. V této kategorie najdete mix různě zaměřených lepidel např. akvaristické lepidlo, lepidlo ve spreji, střešní bitumenové lepidlo či vteřinové lepidlo.

Stavební tmel v kartuši je nezbytným prostředkem pro dokonalé zvládnutí jakékoli práce ve stavebnictví nebo průmyslu. Z hlediska materiálového použití lze tmely dělit na tyto kategorie: akrylátové tmely pro úpravu spár, stěn, stropů, podlah, sádrokartónů nebo i venkovních stěn; dále polyuretanové tmely, které jsou nezbytným přípravek pro tmelení podlah nebo i pro stavební či průmyslové lepení; a speciální tmely. Kategorie speciálních tmelů v sobě zahrnuje tmely na opravu střech, kamen, plotů, klempířských prvků nebo karoserií. Dělit tmely lze do mnoha úrovní a podskupin důležité pro správný výběr je ujasnit si, co od tmelu očekávám, na jaký materiál jej nanáším nebo v jakém prostředí budu tmelit.

Silikony v kartuši včetně nejpoužívanějšího příslušenství jako je pistole na silikon a stěrka na silikon jsou nezbytnými pomocníky při dokončovacích pracích, spárování koupelen a balkónů. Silikony jsou nezbytné pro dokončovací práce a tmelení sanitární keramiky jako jsou klozetové mísy, umyvadla či bidety. Silikony především umožňují, aby tmelený spoj byl pružný, voděodolný, odolávající nepříznivým účinkům jako jsou plísně, povětrnost nebo UV záření

Montážní pěna představuje efektivní způsob upevňování rámů oken a dveří. Využití polyuretanových pěn je ale mnohem širší. Nabízejí se další možnosti dělení jako např. na nízkoexpanzní pěny, tj. se sníženou expanzí, zimní pěny, vytrhující hluboko pod bodem mrazu, ale také speciální, protipožární pěny nebo pěny kanalizační či studnařské.

V moderním stavebnictví se s pojmem hydroizolace setkáváme pravidelně. Bez hydroizolace se už dnes neobejde téměř žádná stavba. Hydroizolační řešení se musí vypořádat s atmosférickými vlivy, jako jsou déšť a sníh, jiné musí čelit hydrogeologickým vlivům, a tedy podzemní a kapilární vodě. V neposlední řadě se střetáváme i s řešením, zaměřeným na technologickou vodu v koupelnách, prádelnách, vývařovnách apod. V následujících odstavcích si přiblížíme nenáročné a nejčastěji využívané řešení, které hravě zvládneme i svépomoci na balkónech, terasách a koupelnách.

Asfaltové hmoty v řadě Den Braven pod značkou DenBit představují v pozemním a dopravním stavitelství významnou část hydroizolací a penetrací staveb. S asfaltovou penetrací, slangově nazývanou asfaltový penetrák, se setkal snad každý, kdo se kdy pohyboval na stavbě při pokládání teplem natavených asfaltových pásů (lepenky). A to buď v podobě izolace základů, balkónů nebo i plochých střech. Dnes se také mnohem více prosazují asfaltové hydroizolace, které oproti pásům z asfaltové lepenky vynikají výbornou izolací v tvarově nepřístupných nebo složitých místech stavby.

Produkty řady EPOXIN jsou na bázi epoxidových pryskyřic, pro tvorbu dekorativních epoxidových podlah, zahrnují celou paletu produktů od epoxidových penetrací přes epoxidové nátěry/stěrky, epoxidové finální dekorativní laky až po speciální produkty a příslušenství. Epoxidové produkty se vyznačují výbornou mechanickou odolností, tvrdostí, omyvatelností a rozměrovou stálostí.

Penetrace je přípravek užíván k jednomu ze základních stavebních úkonů – penetraci povrchu. Tím dosáhneme sjednocení savosti penetrovaného podkladu a zlepšíme přilnavost následné vrstvy. Základní dělení podle velikosti disperzních částic je hloubková penetrace a penetrace Sokrat jako např. S2802A. Speciálními penetracemi jsou Primer Alfa a BetonKontakt, které mají unikátní recepturu a jemné plnivo. Penetrace s obsahem částic z křemičitého písku se nazývají adhezní můstek a jejich předností je vytvoření hrubého povrchu pro zakotvení následných vrstev na kritických podkladech.

Nezbytným krokem pro zvýšení životnosti a odolnosti betonových nebo cihelných a maltových povrchů je zajistit, aby při dlouhodobém namáhaní povětrnostních vlivů včetně deště, nedošlo ke zvýšené nasákavosti a udržení vody v podkladu. Impregnace nanášené na povrch nátěrem vytvářejí hydrofobizační efekt. To znamená, že odpuzují vodu z povrchu pomocí smáčivého efektu a pomáhají tak udržet podklady suché. Zároveň zabraňují ulpívání nečistot, a proto jsou betonové, maltové nebo cihlové plochy ošetřené impregnací déle čisté.

Článek prodej produktů Den Braven-02-1074x752
Stavební chemie Den Braven
Články prodej Den Braven-03-1024x752
Stavební chemie Den Braven
Tmely a pěny Den Braven

Den Braven Czech and Slovak s.r.o. je dceřinou společností holandské firmy Den Braven Sealants b.v. se sídlem v Oosterhoutu. Firmy, která se řadí mezi světovou špičku ve výrobě a prodeji stavební chemie. Založení této firmy se datuje od roku 1974 a do dnešního dne došlo k nebývalému rozmachu výrobní tradice různých typů stavebních tmelů a polyuretanových pěn. V současné době je Den Braven Sealants b.v. jedním z největších výrobců ve svém oboru.