Hliníkové střešní systémy Prefa

Společnost PREFA Aluminiumprodukte GmbH si za posledních 70 let vybudovala jméno v celé Evropě díky vývoji, produkci a odbytu vysoce kvalitních střešních a fasádních systémů z hliníku. Značka PREFA je v současnosti úspěšně zastoupena na trhu v 21 evropských zemích, sídlo firmy je ve městě Marktl/Lilienfeld v Dolním Rakousku. Skupina PREFA zaměstnává 500 pracovníků. Více než 4000 druhů položek je vyráběno výhradně v Rakousku a Německu. Společnost PREFA je součást skupiny podniků průmyslového celku CAG Holding GmbH, který po celém světě zaměstnává více než 8000 zaměstnanců ve více než 40 výrobních závodech.

 

Variabilní a kvalitní střešní systém Prefa

Hliník je extremně variabilní a splní každé přání týkající se povrchového vzhledu. K dostání jsou produkty zajímavých vzorů, barev a efektů v nejrůznějších tvarech. V závislosti na produktu nabízí PREFA až 16 barevných variací. Na přání ochotně vyrobí i speciální barvu – zcela podle představ zákazníka. Střechy a fasády PREFA jsou až neuvěřitelně stálobarevné. Vysoce kvalitní laková vrstva je tvárná a proto maximálně odolná proti nepříznivému počasí a teplotním výkyvům.

Článek prodej střešní krytiny Prefa-03-1024x700

Fasádní systémy Prefa

Díky jejich špičkovým produktům jako je střešní a fasádní panel FX.12 se z fasád budov stávají projekční plochy. Dopadající světlo vyvolává magické světelné a stínové efekty a probouzí domy k životu. Hliníkové střechy a fasády PREFA umožňují realizovat moderní architektonické nápady. Vaši zákazníci mohou uskutečnit své sny. Takže i optický dojem z hliníku je silným argumentem pro jeho použití.


Střešní krytiny pro každý tvar střechy

Nejodvážnější stavebníci mohou s výrobky PREFA vytvořit opravdová umělecká díla mimořádného vzhledu a navíc s dlouhou životností. Výrazné hrany, rafinované ohyby, působivá zaoblení a velké plochy dávají vzniknout originálním objektům špičkové úrovně. Neobvyklý design zaujme skvěle řešeným hliníkovým opláštěním.


Produkty Prefa v našem sortimentu

Falcované hliníkové tašky patří k nejlehčím a nejstabilnějším materiálům používaným na pokrytí střešních konstrukcí. Jsou vyrobeny z barevného, legovaného hliníku s dvouvrstvým, vypalovaným lakem. Tento typ falcované krytiny umožňuje rychlou pokládku a díky jedinečnému systému skrytých příchytek a pokládání na vazbu odolá hliníková taška i silnému větru a krupobití. Pro tyto své vlastnosti je vhodná pro použití na horské oblasti, na rekonstrukce, ale i při nové výstavbě.

Falcovaný šindel je střešní krytina vyrobená z barevného, legovaného hliníku s dvouvrstvým, vypalovaným lakováním. Šindel je specifický svým kosoúhelníkovým tvarem, dlouhou životností, odolností proti extrémním klimatickým podmínkám a především svou nízkou hmotností, kdy váží až 20 krát méně než běžná střecha. Tento typ krytiny lze použít při rekonstrukcích i u nové výstavby nejen jako materiál na střechy ale i na fasády. Firma Prefa nabízí falcovaný hliníkový šindel v několika barevných provedeních.

Jde o druh střešní krytiny z barevného legovaného hliníku, který je opatřen dvouvrstvým, vypalovaným lakem. Díky svému zajímavému tvaru vytváří na střeše harmonickou hru světla a stínu tvořenou vroubkami na povrchu falcovaných šablon. Pokládací technika falc na falc zajistí perfektní zapadnutí do celého střešního systému Prefa. Falcovaná šablona je odolná na rozbití, korozi a poškození mrazem. Firma Prefa ji nabízí v několika barevných provedeních. Využití nachází jak u novostaveb, tak u rekonstrukcí.

Moderní a inovativní druh barevné hliníkové střešní krytiny, který ozvláštní každou střechu. Pro svůj specifický tvar a větší spotřebu na m² nachází využití především na menších střešních plochách nebo na jejích částech jako je komín, štít a arkýř. Díky tomu lze vytvářet vzhledově nezaměnitelné střešní plochy s širokou barevnou škálou, která se dá dobře kombinovat s fasádními prvky a jinými druhy krytin.