PZ Trading s.r.o. dodá opravdu vše, co je na stavbu, opravu či rekonstrukci střechy potřeba. Nemusíte shánět, hledat a zajišťovat dopravu pro všechny komponenty zvlášť. Poradíme, zajistíme a dodáme všechen potřebný materiál či Vám zajistíme celou stavbu, opravu či rekonstrukci Vaší střechy.

 

Okapové systémy

Okapy, okapové systémy neboli žlaby, svody existují v několika možných materiálových provedeních. V nabídce můžete narazit na klasické měděné okapy, pozinkované okapy, plastové okapy, titanzinkové okapy, hliníkové okapy, barvené pozinkované žlaby a svody. Výběr záleží na vkusu zákazníka a na využití žlabů a svodů. Okapy a okapové systémy musí splňovat evropské normy. Okapové systémy by měly být strojně zpracovávané, měly by mít hladké svařované spoje, nabízet komplexní ucelený systém doplňků, musí se snadno montovat a mít atraktivní vzhled. Žlaby a svody musí být navrženy tak, aby byl okapový systém schopný odvodnit střechu.

Článek prodej pomocný materiál-2-1024x1024

Prvky laťování

Provádění laťování a dřevěných záklopů na střechách je neoddělitelná součást pokrývačských prací. Laťování nebo záklop je v podstatě nosná kostra pod střešní krytinou. Laťování a záklopy (bednění) se provádí téměř výhradně ze dřeva. Je to z důvodu jeho vynikajících vlastností jako lehká opracovatelnost, malá objemová váha, pevnost v tlaku a ohybu. Platí, že čím je stavba dřeva pravidelnější s menším množstvím vad tím je pevnost vyšší. Životnost smrkového dřeva, které se používá nejčastěji na laťování může být i více jak 200let (samozřejmě dle podmínek, kde je dřevo uloženo). Nevýhodou dřeva je jeho hořlavost a možnost napadení škůdci – aplikují se nástřiky a nátěry.

Prvky odvětrávání domu

Při nedostatečném větrání většinou dochází ke zvyšování koncentrací škodlivých látek, relativní vlhkosti, rozmnožování plísní a vytváření prostředí, které neodpovídá potřebám lidského organismu. Větrání s dostatečným množstvím čerstvého vzduchu a s odvodem znehodnoceného vzduchu dle produkce škodlivin, je důležitým faktorem k vytvoření příznivých podmínek pro pobyt osob ve vnitřním prostoru.


 

Střešní výlezy

Střešní výlezy dostaly i další funkci. Výlezy s průhlednou výplní totiž navíc prosvětlí podkrovní prostory, proto u výlezů s výplní vyrobených z plechu ubývá a jsou nyní umísťovány ponejvíce na průmyslové objekty. Vyrábí se z různých materiálů a jejich uživatel může volit ve velmi pestré škále barev. Nemusí se bát nízké nebo složité časté údržby, protože u dnešních materiálů a technologických postupů toto prakticky odpadá.