Nabídka střešních krytin Eternit

Už dlouhá léta je firma Eternit známá jako specializovaný výrobce na vláknocementové střešní krytiny. V průběhu let Eternit tento výrobek dále vyvíjel a zlepšoval. Trvanlivost a neustálé vylepšování technických a estetických vlastností výrobků byly vždy na předním místě. Dnešní vláknocementová střešní krytina je již nesrovnatelná s tou, která se vyráběla před 30 až 40 lety. Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, vzduch, mletý vápenec a vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál vhodný pro každý typ budovy a pro jakoukoliv její výšku. Vláknocement spojuje stavebnětechnické vlastnosti jako pevnost, stálost nebo odolnost proti povětrnostním vlivům se snadnou zpracovatelností, hospodárností a ekologickou bezpečností. Je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě, korozi a může se zpracovávat nástroji běžnými na staveništi.

Střešní krytina Dacora Structur

Střešní krytina DACORA STRUCTUR představuje ideální systém pro Vaši střechu. Propracovanost do nejmenšího detailu ji předurčuje k použití i pro nejsložitější architektonické kompozice, kde zajišťuje jak dokonalou ochranu před vnějšími vlivy, tak vyniknutí všech detailů střechy, kde díky kladení čtverce s obloukovým řezem a profesionální řemeslné práci zachovává její osobitý charakter. Její širokou škálu použití podporuje i provedení v bílé, červené, hnědé a modročerné barvě, popřípadě hladké provedení pod obchodním názvem DACORA. Samozřejmostí je naprostá ekologická nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Článek prodej Eternit-02-1024x752
Střešní krytina Dacora Structur
Článek prodej Eternit-03-1024x752
Fasádní desky Pelicolor


Vláknocement

Vláknocement je ideálním stavebním materiálem pro ochranu vnějšího pláště budov podle vynálezu z roku 1900 Ludwika Hatscheka, rodáka z Olomouce. Suroviny neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, vzduch, mletý vápenec a vlákna, známá z textilního průmyslu, která slouží ke stabilizaci, dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál vhodný pro každý typ budovy a pro jakoukoliv její výšku. Vláknocement spojuje stavebnětechnické vlastnosti jako pevnost, stálost nebo odolnost proti povětrnostním vlivům se snadnou zpracovatelností, hospodárností a ekologickou bezpečností. Je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě, korozi a nechá se zpracovávat nástroji běžnými na staveništi. Uvedený materiál je možné využívat pro pokrývání střech a obklady fasád novostaveb i při rekonstrukcích.


Fasádní desky Pelicolor

Pelicolor je ideální materiál pro předvěšené zadem odvětrávané fasády a nabízí svými barevnými odstíny nejširší možnosti výtvarného řešení u novostaveb i při rekonstrukcích. Z hlediska stavební fyziky zajišťuje tento fasádní systém dlouhodobou ochranu vlastní nosné konstrukce budovy před povětrnostními vlivy. Tepelná izolace může být provedena v různých tloušťkách a zůstává trvale funkční. Pelicolor sám je tvarově stálý, umožňuje difusi vodních par a zajišťuje ochranu vlastního objektu proti vlhkosti. Velkoformátová deska Pelicolor z vláknocementu je nehořlavá a použitelná pro všechy druhy budov. U panelových stveb mohou být po statické kontrole vlatní nosné konstrukce budovy zadem odvětrávané fasády instalovány bez dodatečných nákladných opatření. Plošné nerovnosti panelové fasády se zakryjí, současně dojde k jejímu vysušení a koroze se tak zastaví. Montáž není závislá na počasí a provádí se na dřevěnou nebo hliníkovou nosnou konstrukci. Upevnění fasádních desek se provádí z lícové strany barevnými šrouby, nýty nebo zadním upevněním v systému Tergo. Použití dřevěných latí nebo kovových profilů nabízí zvýrazněním spár další varianty při architektonickém řešení. To umožňuje architektům uplatnit vlastní invenci a vytvářet individuální charakter každé stavby.


Nabídka střešních krytin Eternit

Její barevné, modročerné provedení harmonicky ladí s barvami přírody i zastavěného okolí. Strukturovaný povrch propůjčuje tradičním střechám atraktivní živost. Eternit Dacora umožňuje zvýraznit osobitý charakter každé střechy. Ke komplexnímu řešení všech střešních detailů slouží kompletní nabídka doplňků a příslušenství. Snadná zpracovatelnost a nízká váha pružnou a nárazu odolnou střešní krytinu Dacora předurčuje přední místo při volbě střešní krytiny pro novostavby i rekonstrukce. Spotřeba 9,7 ks/m2.

Střešní krytina DACORA představuje ideální systém pro Vaši střechu. Propracovanost do nejmenšího detailu ji předurčuje k použití i pro nejsložitější architektonické kompozice, kde zajišťuje jak dokonalou ochranu před vnějšími vlivy, tak vyniknutí všech detailů střechy, kde díky kladení čtverce s obloukovým řezem a profesionální řemeslné práci zachovává její osobitý charakter. Její širokou škálu použití podporuje i provedení v bílé, červené, hnědé a modročerné barvě, popřípadě hladké provedení pod obchodním názvem DACORA. Samozřejmostí je naprostá ekologická nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí. Jako jediná krytina v obdobném sortimentu je probarvena do hloubky. Nejprodávanějším typem je hladká šablona 400×400mm v modročerné barvě, dodává se však také v několika barevných odstínech a také s povrchem imitujícím přírodní břidlici (tzv. rastr).

Zrnitý hedvábně matný povrch desek Pelicolor se speciální povrchovou úpravou TopCoat umožňuje, aby prachové nečistoty s vodními kapkami stekly bez viditelných stop. K uzavření povrchu se požívají výhradně povlaky z čistého akrylátu s anorganickými pigmenty odolnými proti ultrafialovému záření, a šetrnými k životnímu prosředí.