Rekonstrukce střechy domu

Generální oprava střechy

V létě roku 2023 jsme provedli kompletní rekonstrukci střechy rodinného domu. Před zahájením rekonstrukce střechy jsme provedli prohlídku stavu staré střechy. Poškozena byla nejen střešní krytina ale i krovy. Připravili jsme tedy potřebnou dokumentaci a vyřídili potřebné dokumenty. Demontované části staré střechy jsme kompletně ekologicky zlikvidovali. V naší dílně jsme vyrobili všechny dřevěné části nových krovů a klempířských prvků. Na zrekonstruované části rodinného domu jsme předepsaným postupem instalovali novou konstrukci krovů, následně položili tepelnou izolaci a odvětrávání. provedli jsme montáž nové střešní krytiny. Stavbu nové střechy jsme dokončili oplechování střechy a montáží okapového systému.

Prvním krokem před zahájením rekonstrukce střechy je důkladné posouzení stavu stávající střechy. Je nutné zjistit, zda je možné provést pouze opravy, nebo je nezbytná výměna střešního pláště, případně i oprava konstrukce krovu. Pokud si nejste zcela jistí, doporučujeme poradit se s odborníky – s pokrývači, případně i se statikem. Získáte nezkreslené informace o stavu střechy a můžete udělat kvalifikované rozhodnutí o dalším postupu.

Pokud je nutná rekonstrukce střechy, lze to vnímat i jako příležitost střechu modernizovat. Hlavní důraz je kladen na tepelnou izolaci. Pokud se musí střecha kompletně zakrýt a znovu pokrýt, měly by být napadeny i podkladové vrstvy. Střechy starých budov mají většinou jen velmi špatnou izolaci. Účinná izolace střechy však může výrazně snížit náklady na vytápění a zlepšit energetickou účinnost budovy.


Pokládka profilované, plechové krytiny

Rekonstrukce střech na klíč

Provádíme kompletní rekonstrukce střech všemi dostupnými materiály. Generální opravy plochých střech. Součástí rekonstrukce střechy je preventivní ochrana dřevěných trámů a krovů proti dřevokaznému hmyzu profesionálním přípravkem Lignofix, oprava a stavba komínů, montáže a revize hromosvodů. Provádíme také kompletní oplechování střech, objektů, - montáže žlabů a svodů, oplechování komínů, parapetů. Využíváme všech dostupných moderních materiálů na našem trhu. Díky všem nutným certifikacím, pojištění odpovědnosti naší firmy, vysoce kvalifikovaným odborníkům a osobní kontrole jednatele společnosti u každého projektu můžeme zaručit vysokou kvalitu všech oprav, stavebních a dokončovacích prací.

 • Datum
 • Zákazník
  Fyzická osoba
 • Kategorie
 • Místo
  Zlín
 • Popis
  rekonstrukce, krytina
 • Termín
  60 dnů